Jesteś tutaj:Kultura Spacer dawnym szlakiem
piątek, 26 sierpnia 2016 19:10

Spacer dawnym szlakiem

 

Muzeum Początków Państwa Polskiego po raz kolejny wyszło z interesującą inicjatywą dla mieszkańców miasta. Tym razem zaprosiło ich na wspólny spacer po Gnieźnie szlakiem dawnych pochodów.

Jakub Magrian oraz Anna Lubczyńska oprowadzili wszystkich zainteresowanych po Gnieźnie w ramach wystawy "Szlakiem dawnych pochodów, wieców i marszów". Zdjęcia nawiązujące do tego tematu już od kilku tygodniu można oglądać w witrynach sklepowych lokali umiejscowionych w centrum miasta.

Znajdują się tak archiwalne zdjęcia z naszego miasta przedstawiające ludzi biorących udział w pochodach, wiecach, czy marszach. Pracownicy muzeum szerzej opisali wydarzenia uwiecznione na fotografiach, ubogacając je o dodatkowe ciekawostki z miasta.

Wspólny spacer był okazją, by przyjrzeć się jeszcze raz tym fotografiom i przybliżyć ich historię. Niezwykle cenne okazały się także wspomnienia uczestników, którzy owe wydarzenia znali chociażby z relacji swoich bliskich.

To nie koniec interesujących wydarzeń jakie oferuje MPPP. Już w najbliższą niedzielę 28 sierpnia o godzinie 11:00 muzeum zaprasza na rodzinne spotkanie, które skupi się wokół wystawy „Miecze Europy”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane