Jesteś tutaj:Kultura Warsztat zaśpiewał z Mietkiem Szcześniakiem
czwartek, 25 sierpnia 2016 13:11

Warsztat zaśpiewał z Mietkiem Szcześniakiem

 

Po raz czwarty w Gnieźnie odbył się Wojewódzki Festiwal „Warsztat też zaśpiewa” skierowany dla osób niepełnosprawnych, którego tegoroczną gwiazdą był Mietek Szcześniak.

Mietek Szcześniak przypominał uczestnikom konkursu, że ważne nie są miejsca na podium, ale radość ze śpiewania. To hasło przyświecało wokalistom i wokalistkom podczas finału konkursu „Warsztat też zaśpiewa”. – To są wykonawcy, którzy na co dzień są uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego województwa. Na scenie wystąpiło dwunastu uczestników, którzy przyjechali do nas z Owińsk, Wapna, Miejskiej Górki, Skonarzewa, Michalinowa, Poznania oraz Gniezna. Zostali oni wybrani spośród kilkudziesięciu osób, które zgłosiło się na ten konkurs – mówiła Dominika Sochacka-Drzewiecka ze Stowarzyszenia Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Gnieźnie, która dodaje – Warto jest ten nasz festiwal co roku organizować po to, by pomóc osobom niepełnosprawnym się zaprezentować i żeby społeczeństwu pokazać jakie są wśród nich niesamowite talenty.

Co roku na festiwalu uczestnicy śpiewają piosenki znanych artystów. Wykonywane były już utwory Sylwii Grzeszczak, Kasi Wilk, a w tym roku na festiwal „Warsztat też zaśpiewa” przyjechał Mietek Szcześniak, którego utwory śpiewali zakwalifikowani do ostatniego etapu konkursu. Artysta był także przewodniczącym jury, w którego skład wchodzili: Marcin Makohoński, Kazimierz „Tinkers” Kubów oraz Kamila Wesołowska-Czajka.

Najlepsza w tym roku okazała się być Aleksandra Daukszewicz. Drugie miejsce zajęła Kinga Mikołajczak, na trzecim miejscu uplasowali się Rafał Purol oraz Dariusz Harmaciński. Mietek Szcześniak zaśpiewał wraz ze zdobywczynią pierwszego miejsca, a po koncertach uczestnicy mieli okazję spotkać się z wokalistą.

Festiwal „Warsztat też zaśpiewa” na pewno odbędzie się też za rok. Warto uczestniczyć w tym koncercie, chociażby po to, aby zobaczyć jak można bawić się muzyką i cieszyć się sobą nawzajem.  

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane