Jesteś tutaj:Kultura DagaDana wystąpiła w eSTeDe
poniedziałek, 15 lutego 2016 13:22

DagaDana wystąpiła w eSTeDe

 

Po kilku latach do Gniezna powróciła grupa DagaDana, która w Walentynki zagrała w Centrum Kultury Scena to Dziwna.

DagaDana to polko-ukraińska formacja, która w swojej twórczości skupia się na ludowych tekstach, które opatrzone są jazzową, folkową oraz elektroniczna muzyką.

W eSTeDe promowali przede wszystkim swoją najnowszą płytę „Meridian 68”, nad która pracowali przez ostatnie dwa lata. Zespół przyznaje, że dużo podróżuje i to z folkloru świata czerpie swoje inspiracje. Takie też znaleźli w Chinach, w których wspomagali ich artyści chińskiego i mongolskiego pochodzenia. Efektem tej wspólnej pracy i wzajemnego, muzycznego porozumienia jest płyta „Meridian 68”, z której część utworów została zagrana podczas koncertu w eSTeDe. Pojawiły się także utwory z pozostałych płyt.

DagaDana to grupa, która świetnie słucha się na żywo. To w pełni profesjonalni muzycy, którzy wiedzą co chcą przez swoją twórczość przekazać. Folklor jest przez nich kultywowany i przekazany w nowoczesnej, bardzo przystępnej formie. Są to muzycy zaangażowani w tworzenie, a swoją muzyczną pasją potrafią zarażać publiczność, również tą gnieźnieńską.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane