Jesteś tutaj:Kultura Fantastyka opanowała Gniezno
sobota, 13 lutego 2016 09:32

Fantastyka opanowała Gniezno

 

W piątek 12 lutego ruszyła siódma edycja konwentu fantastyki Fantasmagoria.  Rozpoczęło ją wyjątkowe wydarzenie.

Cosplay po raz kolejny gościł na gnieźnieńskiej Fantasmagorii, ale w tym roku po raz pierwszy został zorganizowany konkurs, który otworzył konwent. Cosplay to po prostu przebieranie się za ulubione postaci z anime, gier, filmów, czy książek. To nie tylko odwzorowanie wyglądu bohatera, ale też jego charakteru. W konkursie wzięło udział ośmiu uczestników. Zwyciężczynią pierwszego gnieźnieńskiego konkursu cosplay na konwencie fantastyki Fantasmagoria została Katarzyna „Miko” Skonecka. Wcieliła się w postać z gry Elsword. – Sama wykonałam strój i pracowałam nad nim przeszło miesiąc. Zawsze wyróżnienie w konkursie jest nagrodzeniem, gdyż z doświadczenia wiem, że nie liczy się tylko to, by mieć bardzo dobry strój. Gdy zobaczyłam tą postać w grze, to wiedziałam już, że muszę wykonać taki strój – mówiła. Uczestników konkursu oceniało jury, w którym był gość Fantasmagorii - Anna "Anuszka" Kręglewska.

Od godziny 17:00 na konwencie zaczął działać Games Room, czyli sala, w której można pograć w wiele planszówek i karcianek.  Od tej godziny rozpoczęły się także prelekcje i warsztaty. W Miejskim Ośrodku Kultury rozstawiają się także stragany, w których można kupić gadżety związane z ogólnie pojętą fantastyką.

Przypominamy, że konwent trwa nieprzerwanie od piątku do soboty. Na uczestników czeka wiele atrakcji.

Program konwentu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane