Jesteś tutaj:Kultura Zimowa Gildia Magów
piątek, 12 lutego 2016 08:17

Zimowa Gildia Magów

 

Kto by nie chciał przenieść się do świata pełnego magii, czarów, fantastycznych postaci? Była ku temu okazja w trakcie  specjalnych fantastycznych warsztatów przeprowadzonych dla gimnazjalistów przez BPMG.

Miało być tak pięknie. Młodzi ludzie mieli mieć  możliwość dołączenia do Gildii Magów z książki  Trudi Canavan. Razem z główną bohaterką  Soneą  mieli wyruszyć  w pełną  niespodzianek podróż. Stać  się prawdziwymi  Magami. Powinni zdobyć  sprawności, nauczyć  się tworzyć magiczne runy i amulety. Zaplanowane było wytresowanie  własnego smoka, aby stał się  podniebnym rumakiem. Miał on  strzec   Skrzyni z Mrocznego Jeziora pełnej skarbów i wiedzy tajemnej.

Niestety zaginęła Księga, która o tym opowiadała. Trzeba ją  było odtworzyć.  Można  było skorzystać z księgozbioru z siedziby Głównego Maga.

Gimnazjaliści stali się skrybami, iluminatorami, introligatorami i kartografami. Zawiązali gildię magów aby stworzyć własną  fantastyczną księgę. Warsztaty przeprowadzone zostały w ramach Konwentu Fantastyki Fantasmagoria.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane