Jesteś tutaj:Kultura Warsztatowe "Abakany"
niedziela, 07 lutego 2016 10:59

Warsztatowe "Abakany"

 

W sobotę 6 lutego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbyły się warsztaty, które skupione były wokół wystawy czasowej "Sztuka i czas".

Na warsztat zostały wzięte przede wszystkim Abakany, które MPPP ma w swoich zbiorach i które są częścią wystawy "Sztuka i czas". Jest to monumentalny rodzaj tkaniny artystycznej, która swym wyglądem i instalacją w przestrzeni muzealnej przypomina rzeźbę. Ich autorką jest Magdalena Abakanowicz.

Zadaniem uczestników warsztatów było wspólne wykonanie takiej właśnie instalacji przestrzennej, której głównym elementem twórczym była tkanina, czy sznurek. Uczestnicy przez kilka godzin pod okiem Agnieszki Zaparzalskiej z Pracowni Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, tworzyli własną tkaninę artystyczną.

Ostateczny efekt tej pracy można podziwiać w holu Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane