Jesteś tutaj:Kultura Warsztat zaśpiewał z Kasią Wilk
czwartek, 27 sierpnia 2015 13:40

Warsztat zaśpiewał z Kasią Wilk

 

Po raz trzeci odbył się Wielkopolski Festiwal „Warsztat tez zaśpiewa”, w którym ze swoimi umiejętnościami wokalnymi prezentują się osoby niepełnosprawne.

Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „Razem” wraz z gnieźnieńskimi Warsztatami Terapii Zajęciowej wspólnie organizują Festiwal „Warsztat też zaśpiewa”. Eliminacje trwały od kilku miesięcy, by w końcu dwunastu wyłonionych przez jury najlepszych wokalistów z Wielkopolski zaprezentowało się podczas rozstrzygnięcia konkursu. Finał festiwalu przypadł na 27 sierpnia i odbył się na amfiteatrze Centrum Kultury „Scena To Dziwna”.

Co roku wokaliści śpiewają piosenki wykonawców, którzy są lub byli związani z Wielkopolską. Uczestnicy śpiewali już piosenki Anny Jantar i Sylwii Grzeszczak, a w tegorocznej edycji przyszedł czas na repertuar Kasi Wilk. Festiwal odbywał się także pod hasłem „Mamy siebie”, które jest nawiązaniem do jednej z jej piosenek. Po raz pierwszy w historii festiwalu wykonawca zasiadł w jury, a także dał na koniec koncert. – Wszyscy jesteście zwycięzcami – przekazała do uczestników Kasia Wilk.

Wokaliści występowali przy akompaniamencie „żywego” zespołu i chórku wspomagającego. Jury po burzliwych obradach wyłoniło osoby wyróżniony i przyznało trzy miejsca pierwsze. Miejsce trzecie otrzymał Jarosław Trepko, drugie Mateusz Skrzypczak. Pierwsze miejsce otrzymała Aleksandra Daukszewicz za wykonanie utworu „Do kiedy jestem”. Zwyciężczyni została zaproszona przez Kasię Wilk do wspólnego zaśpiewania tej piosenki, co dla zdobywczyni pierwszego miejsca było największym wyróżnieniem. Artystka na koniec dała krótki, akustyczny występ.

Festiwal piosenki „Warsztat też zaśpiewa” cechuje przede wszystkim szczerość i prawdziwość, a nie da się ukryć, że daje też sporą dawkę radości uczestnikom i widzom, a także integruje całe środowisko.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane