Jesteś tutaj:Kultura Wielokulturowość dziś i w średniowieczu
wtorek, 09 czerwca 2015 18:27

Wielokulturowość dziś i w średniowieczu

 

Kolejne spotkanie z cyklu „Dziedzińca Historii” przed nami. Tym razem tematem będzie wykład nt. istoty i znaczenia wielokulturowości w średniowieczu i współcześnie.

Spotkanie, które odbędzie się 11 czerwca 2015 roku w Bibliotece Prowincjalnej OO. Franciszkanów o godzinie 19:00, w założeniu będzie miało odpowiedzieć na zasadnicze pytania. Przede wszystkim czym współczesne państwo multikulturowe różni się od średniowiecznego współistnienia ludzi, którzy żyli według różnych wartości oraz jakie korzyści i jakie kryzysy niosła i niesie ze sobą taka wizja życia społecznego.

Zasadniczo: czy demokracja zachodnia jako wartość jest zrozumiała dla innych kultur? Prelegentem na spotkaniu będzie dr hab. Hanna Mamzer. Spotkania finansowane są ze środków Miasta Gniezna w ramach inicjatywy „Miasto Trzech Kultur”.

2 komentarzy

  • Link do komentarza masaj środa, 10 czerwca 2015 22:48 napisane przez masaj

    Procesji nie będzie, przynajmniej na terenie parafii franciszkańskiej.

  • Link do komentarza rytok34 środa, 10 czerwca 2015 10:14 napisane przez rytok34

    O tej godzinie chyba będzie trwała jeszcze procesja do czterech ołtarzy....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane