Jesteś tutaj:Kultura Dagome iudex – nowa gra karciana o historii Polski
niedziela, 24 maja 2015 14:50

Dagome iudex – nowa gra karciana o historii Polski

 

25 maja odbędzie się internetowa premiera gry karcianej „Dagome iudex”, która zaprasza graczy w głąb historii.

W dniu historycznej śmierci Mieszka I, która przypada 25 maja, w Internecie pojawią się pierwsze oficjalne informacje autorów tej ciekawej gry. „Dagome iudex” jest dokumentem z XI wieku, opisującym granice państwa polskiego, należącego do pierwszego historycznego władcy. Taką samą nazwę otrzymała gra karciana, opowiadająca o dziejowych początkach naszego kraju.

- Gra posiada przede wszystkim walor edukacyjny - w toku rozgrywki gracze poznają osoby i miejsca związane z początkami naszego państwa sama zaś rozgrywka zbliżona jest do zasad kanasty. Niebawem wystartuje strona internetowa projektu pod adresem dagomeiudex.pl. Seria kart nie wyczerpuje wszystkich miejsc i postaci związanych z historycznymi początkami naszego państwa, jest jednak znakomitym pakietem startowym do dalszych poszukiwań historii naszych przodków - informują pomysłodawcy i projektanci serii – Bartosz Borowiak i Dominik Płóciennik. Zapraszają też do polubienia strony gry "Dagome iudex" na Facebooku.

Talia składa się ze 122 kart, wśród których znalazły się m.in. piastowskie grody, postaci historyczne oraz cenne artefakty. Cała gra została wyprodukowana w Polsce, a w fazie projektowej była testowana przez członków gnieźnieńskiego Klubu Fantastyki „Fantasmagoria”. Oficjalna prezentacja kart w Pierwszej Stolicy Polski odbędzie się 31 maja (niedziela) w Miejskim Oś®odku Kultury.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane