Jesteś tutaj:Kultura Jak Polacy pamiętają II wojnę światową?
środa, 13 maja 2015 19:30

Jak Polacy pamiętają II wojnę światową?

 

Kolejne spotkanie w ramach „Dziedzińca historii” przed nami. Słuchacze będą mogli zapoznać się ze znaczeniem pamięci o II wojnie światowej wśród Polaków.

„Dziedziniec historii – spotkania w starym klasztorze” to cykl wykładów, dotyczących historii, kultury i pamięci międzyludzkiej, dotyczących różnych istotnych wydarzeń lub tematów w dziejach naszego miasta i kraju. Tym razem, słuchacze będą mieli okazję wysłuchać wykładu dra hab. Bartosza Korzeniowskiego z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wykład pt. „Jak Polacy pamiętają II wojnę światową”, odbędzie się 14 maja o godzinie 18:00 w Bibliotece Prowincjonalnej klasztoru OO. Franciszkanów. Wprowadzenie do całości wygłosi Krzysztof Zalaszewski, koordynator spotkań. Wydarzenie odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Gniezna w ramach inicjatywy „Miasto Trzech Kultur”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane