Jesteś tutaj:Kultura Gnieźnieńskie chóry wystąpiły w katedrze
niedziela, 13 listopada 2022 17:51

Gnieźnieńskie chóry wystąpiły w katedrze

 

W sobotnie popołudnie mury katedry wypełniły się śpiewem czterech chórów, które zaprezentowały swoje umiejętności przed gnieźnieńską publicznością.

Jubileuszowa, bo 30. odsłona Gnieźnieńskich Spotkań Chóralnych, była okazją do wypełnienia tego wydarzenia wspomnieniami i przede wszystkim śpiewem, który przyciągnął jego miłośników oraz bliskich chórzystów z czterech tutejszych zespołów.

Koncert rozpoczął się od występu Chóru Mieszanego "Metrum", który pod okiem Barbary Krenz wykonał "Book of love", "Halleluja", "Ubi caritas" oraz "Elijah Rock". Następnie zaprezentował się Chór Męski "Szpaki" pod przewodnictwem Pauliny Kuczyńskiej-Siwki, śpiewając "Ach mój niebieski Panie", "Omni die dic Mariae", "Requiem aeternam" oraz "Pieśń o Gnieźnie".

Jako kolejny wystąpił najmłodszy, bo 32-letni Chór im. św. Ojca Pio z gnieźnieńskiej fary, który od początku prowadzony jest przez Andrzeja Jorasa. Zespół wykonał "Itroibo at altare Dei", "Parce domine", "Nieskalana" oraz "Ave Maria". Ostatnim z występujących był Chór Męski "Dzwon", którym pokierowała nowa dyrygentka Agnieszka Ksel, wyśpiewując "O sanctisima", "Niebiosa", "Hej strzelcy" oraz "Nim świt". 

Na koniec organizatorzy podziękowali ks. kan. Janowi Kasprowiczowi, proboszczowi katedry, za wieloletnią gościnę w murach katedry, po czym wszystkie chóry wspólnie odśpiewały "Rotę".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane