Jesteś tutaj:Kultura Wystartowała 15. edycja gnieźnieńskiej Offeliady
piątek, 11 listopada 2022 08:58

Wystartowała 15. edycja gnieźnieńskiej Offeliady

 
Wystartowała 15. edycja gnieźnieńskiej Offeliady fot. Anna Farman / Offeliada

Od dwóch pokazów filmowych ruszyło czterodniowe święto kina krótkometrażowego, które odbywać się będzie w kilku punktach Gniezna.

Festiwal filmów krótkometrażowych Offeliada rozpoczął się po raz kolejny w Teatrze im. Aleksandra Fredry. Wydarzenie zainicjował tradycyjny "klaps" oraz powitanie wszystkich osób, przyczyniających się do organizacji tego wydarzenia - niektórych będących z nim od 15 lat istnienia.

Na inaugurację festiwalu odbył się pokaz filmu "Chrzciny" - przedpremiera produkcji, która w polskich kinach zadebiutuje 18 listopada. Film w reżyserii Jakuba Skoczenia, będący komedią obyczajową, została bardzo dobrze przyjęta przez gnieźnieńską publiczność.

Drugą częścią wydarzenia tego wieczoru otwarcia, był pokaz filmów z cyklu Filmowe Podlasie Atakuje! - krótkometrażowych dzieł, powstałych w tytułowej, wschodniej części kraju. W Dobrym Browarze pojawiła się spora grupa miłośników kina, która przybyła obejrzeć przygotowane na tę okazję produkcje. 

Kolejne wydarzenia Offeliady w piątek, sobotę i niedzielę: zobacz program.

 

 

fot. Anna Farman / Offeliada

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane