Jesteś tutaj:Kultura Koncert gnieźnieńskich chórów już w tę niedzielę
środa, 09 listopada 2022 10:10

Koncert gnieźnieńskich chórów już w tę niedzielę

 

W niedzielę 13 listopada w Archikatedrze w Gnieźnie odbędzie się 30. koncert w ramach Gnieźnieńskich Spotkań Chóralnych ,,Stąd nasz ród". W koncercie udział wezmą zespoły z Gniezna: Chór "Dzwon", Chór "Metrum", Chór "Szpaki" oraz Chór im. św. Ojca Pio.

Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne przez ostatnie 30 lat gromadzą słuchaczy i wielbicieli muzyki chóralnej z całej Wielkopolski. W ostatnich latach występowały zespoły min z Poznania, Warszawy, Wieliczki i z innych miast i wiosek Wielkopolski. Łącznie udział wzięło już ponad 150 chórów, wystąpiło przed publicznością ponad 5 tysięcy chórzystów. Pomysłodawcą wydarzenia był Chór "Metrum", który w 1993 roku zorganizował pierwszy przegląd.

W kolejnych latach to chór "Dzwon" przejął na siebie organizację tej imprezy i wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Starostwem Powiatowym, Urzędem Miejskim w Gnieźnie, Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr oraz Parafią Archikatedralną pragnie zaprosić w niedzielę 13 listopada 2022 roku na koncert gnieźnieńskich chórów. Początek koncertu o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane