Jesteś tutaj:Kultura Zespół Gonta z Humania wystąpi w eSTeDe
wtorek, 08 listopada 2022 10:13

Zespół Gonta z Humania wystąpi w eSTeDe

  mn

Sztuka jest w czasie wojny jedną z form obrony psychiki, walki o godność i tożsamość. Za pomocą muzyki trio Gonta z Humania zwraca uwagę na swoją ojczyznę, podtrzymuje zainteresowanie Ukrainą, przypomina o wojnie, ale i dziękuje za pomoc udzieloną ich rodakom.

Członkowie trio – Wasyl Semenczuk, Walentyn Kupczyk, Petro Wołoszyn – są zasłużonymi artystami dla kultury Ukrainy i równocześnie wykładowcami Wydziału Artystycznego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. P. Tyczyny w Humaniu. W repertuarze zespołu znajdziemy ukraińskie utwory ludowe w oryginalnych aranżacjach oraz pieśni autorskie. Większość wykonywanego repertuaru to śpiew a cappella, co jest znakiem rozpoznawczym Gonty. Podczas koncertów trio wykorzystuje również akordeon, kobzę, skrzypce.

Na początku listopada zespół Gonta wystąpi w kilku polskich miastach z programem „Liryczna Ukraina”. Trio możemy zobaczyć w Gnieźnie 9 listopada o godzinie 18.00 w Centrum Kultury Scena to Dziwna (ul. Roosevelta 42).

Inicjatorem i organizatorem występów Gonty w Gnieźnie jest Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, który współpracuje z Uniwersytetem im. P. Tyczyny w Humaniu od kilkunastu lat. Partnerem przedsięwzięcia jest Centrum Kultury eSTeDe. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane