Jesteś tutaj:Kultura Poznawali ul. Sobieskiego razem z... Markiem Piekarczykiem
czwartek, 03 listopada 2022 16:46

Poznawali ul. Sobieskiego razem z... Markiem Piekarczykiem

 

Nietypową wyprawę w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna, wybrali się uczestnicy środowego spotkania na ul. Sobieskiego. 

Na ostatnią w tym roku wyprawę szlakiem 100 metrów historii, razem z Muzeum Początków Państwa Polskiego, można było wybrać się 2 listopada. Tym razem była to nieco inna ulica centrum - bardziej ruchliwa, głośna, a kiedyś położona na uboczu śródmieścia. 

W trakcie oprowadzania Muzealny Detektyw vel Szczun z Karei, opowiedział o koszarach piechoty, które bez wystrzału zdobywali powstańcy wielkopolscy, a także było można przypomnieć sobie funkcjonowanie rzeźni miejskiej, za ludowej Polski nazywanych Zakładami Mięsnymi. Nie zabrakło wspomnień o kwiku zwierząt, prowadzonych do uboju i o tym samym opowiedział uczestnikom wyjątkowy gość - Marek Piekarczyk.

Wokalista TSA przez kilkanaście lat związany był z Gnieznem, mieszkając w kamienicy na rogu ul. Sobieskiego i Jana Pawła II (wówczas Walki Młodych). Połączył się on z uczestnikami zwiedzania, kiedy tylko dotarli pod bramę na podwórko. W trakcie rozmowy telefonicznej nie zabrakło wielu wspomnień z młodości.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane