Jesteś tutaj:Kultura Spacer „Śladami Pelagii Gdeczyk”
czwartek, 03 listopada 2022 10:38

Spacer „Śladami Pelagii Gdeczyk”

  mn

Wiele dzieje się w ramach projektu "Okulary Pelagii. O gnieźnieńskiej fotografce Pelagii Gdeczyk", tym razem kierujemy zaproszenie do wszystkich miłośników historii lokalnej. W najbliższą niedzielę, 6 listopada, o g. 11.00 zapraszamy na spacer "Śladami Pelagii Gdeczyk".

Wszystkich zainteresowanych historią tej niezwykłej gnieźnianki, zapraszamy w niedzielne przedpołudnie przed Stary Ratusz, gdzie rozpocznie się spacer.

Czego można się spodziewać? Z pewnością spojrzenia na Gniezno z perspektywy naszej bohaterki, ale także wielu ciekawostek dotyczących zawodu fotografa w XIX wieku, oraz choćby tego czym Pelagia Gdeczyk zajmowała się po pracy.

Udział w spacerze jest darmowy. W związku ze spacerem, w niedzielę Dom Powstańca Wielkopolskiego będzie nieczynny.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra” edycja 2022.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane