Jesteś tutaj:Kultura Muzeum zaprasza na spotkanie o kłeckoskich Karaimach
środa, 02 listopada 2022 10:03

Muzeum zaprasza na spotkanie o kłeckoskich Karaimach

  mnopr
Muzeum zaprasza na spotkanie o kłeckoskich Karaimach zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na kolejne spotkanie Interaktywnego Muzeum Gniezna, które tym razem odbędzie się w Kłecku. Głównym tematem spotkania będą zapomniani kłeccy Karaimi!

Niezwykłe historie etniczno-religijnej grupy, na specjalne zaproszenie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, opowie Dawid Jung (pisarz i regionalista, laureat m.in. Krzyża Oficerskiego I klasy, Polskiego Czarnego Krzyża oraz Medalu Opiekuna Miejsc Pamięci). Jego prace na temat obecności silnej społeczności Karaimów w Kłecku, oparte są na samodzielnie odnalezionych przez niego źródłach. Karaimi łączą w sobie wpływy rożnych religii, o czym opowie nasz gość.

Poruszony zostanie także, żywy ostatnio, temat kłeckiej poezji  i… musztardy! Mało zbadana tematyka w połączeniu z wiedzą Dawida Junga i poczuciem humoru prowadzącego spotkanie - Muzealnego Detektywa - gwarantują nie tylko poszerzenie wiedzy, ale przede wszystkim fajnie spędzony czas.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Kłecko dnia 4. listopada o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Interaktywne Muzeum Gniezna 2022. Niepodległość na ulicach”, dofinansowanego ze środków Rządowego Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w rama

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane