Jesteś tutaj:Kultura 100 metrów historii - ul. Sobieskiego - oprowadzanie z przewodnikiem
sobota, 29 października 2022 11:50

100 metrów historii - ul. Sobieskiego - oprowadzanie z przewodnikiem

  mn

Zapraszamy na kolejny spacer przewodnicki zamknięty w 100 metrach historii gnieźnieńskich ulic! Po mieście oprowadzać będzie oczywiście nie kto inny, jak Muzealny Detektyw - Jarosław Mikołajczyk, który spotkanie poprowadzi w gwarze wielkopolskiej. W spacerze udział weźmie niezastąpiona młodzież z „Teatru 100 metrów historii” z III LO w Gnieźnie.

Tym razem spacerować będziemy po… ulicy Sobieskiego! To szczególna ulica naznaczona zarówno walką o niepodległość, jak i edukacją. Zobaczycie byłe koszary pruskie (zdobywane przez powstańców wielkopolskich) oraz poznacie historie gnieźnieńskiej rzeźni. Dowiecie się także, dlaczego ulica ta związana jest z... Markiem Piekarczykiem! Dzięki nowoczesnym technologiom, wysłuchacie jego wspomnień (możliwe, że na żywo!).

Spotkanie odbędzie się 2. listopada o godz. 17.00. Rozpoczynamy na dziedzińcu III LO w Gnieźnie. Wstęp wolny.

Spacer odbywa się w ramach projektu „Interaktywne Muzeum Gniezna 2022. Niepodległość na ulicach”, dofinansowanego ze środków Rządowego Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej" oraz dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane