Jesteś tutaj:Kultura Wieczornica klubu nauczycieli
sobota, 29 października 2022 09:31

Wieczornica klubu nauczycieli

  mnopr
Wieczornica klubu nauczycieli zdjęcie nadesłane

Listopad jest czasem zadumy, refleksji i wspomnień o tych którzy odeszli. Członkowie Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych Gniazdo PL zorganizowali w tym celu Wieczornicę.

Spotkanie odbyło się w filii Biblioteki Gminnej w Jankowie Dolnym, a poświęcone było bohaterom książki "Nigdy więcej wojny", a których już nie ma wśród żyjących.

- Przeczytaliśmy ich wspomnienia z dzieciństwa, smutnego okresu, z dnia kiedy wybuchła II wojna światowa - informują uczestnicy spotkania. Podczas Wieczornicy obecni byli członkowie klubu, czytelnicy biblioteki, pani terapeutka Domu Spokojnej Starości Dębowy Gaj w którym mieszkał jeden z bohaterów książki.

- Wysłuchaliśmy przeczytanych i przysłanych wspomnień z USA naszych zmarłych już rodaków, których wspomnienia są w książce. Minutą ciszy oddaliśmy hołd zmarłym. Ważne, że w dzisiejszych czasach nadal się pamięta o tych którzy odeszli - przyznają uczestnicy spotkania.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane