Jesteś tutaj:Kultura „Usłyszeć średniowiecze” - koncert
czwartek, 27 października 2022 12:01

„Usłyszeć średniowiecze” - koncert

  mn

Jak zabrzmiałyby średniowieczne mury, gdyby mogły przemówić? Czy muzyka może przenieść nas w atmosferę świata sprzed kilkuset lat?

„Usłyszeć średniowiecze – śpiew zamknięty w murach katedr” to cykl dwóch koncertów, odbywających się w zabytkowych wnętrzach najstarszych w Polsce katedr w Gnieźnie i Poznaniu.

Ideą projektu jest, by zwiedzający mogli doświadczyć atmosfery tych miejsc niemal wszystkimi zmysłami, a równocześnie czuć się w nich swobodnie – podziwiając, oglądając, spacerując czy modląc się, a także wchodząc i wychodząc w dowolnym momencie.

Będziemy mogli usłyszeć niezwykłe i ponadczasowe kompozycje Hildegardy z Bingen, wykonywane przez solistkę, Urszulę Psujek. Muzyka ta jest nietypowa na tle zarówno swojej epoki, jak i czasów obecnych. Cechuje ją mistycyzm i głębia wyrazu, które w połączeniu z pięknymi wnętrzami zabytkowych świątyń pozwolą na przeżycie szczególnych doznań artystycznych i duchowych.

Projekt realizowany jest w ramach stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Wstęp wolny.

Terminy koncertów:

30 października, godz. 14.00 – Katedra w Gnieźnie

6 listopada, godz. 13.00 – Katedra w Poznaniu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane