Jesteś tutaj:Kultura Archistorie - warsztaty z architekturą
poniedziałek, 10 października 2022 13:10

Archistorie - warsztaty z architekturą

  mn
Archistorie - warsztaty z architekturą zdjęcie nadesłane

W trzecią niedzielę października zapraszamy serdecznie do Starego Ratusza na drugie spotkanie w mini cyklu rodzinnych warsztatów architektonicznych.

Warsztat rozpoczyna się 16 października, o g. 11.00, potrwa około 1,5 h. Obowiązują zapisy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Tym razem zajęcia zaczną od małego spaceru architektonicznego ulicą Chrobrego. Uczestnicy przyjrzą się kamienicom, może zajrzą w bramy, poszukają pozornie nieistotnych detali i zastanowią się do czego służą. Sprawdzą także, czy budynek może być jak instrument i czy można na nim zagrać, wybiorą architekturę najbardziej przytulną i miłą w dotyku. Oczywiście będzie też warsztat konstruktorsko-plastyczny.

Warsztaty architektoniczne w Domu Powstańca Wielkopolskiego nie kształcą przyszłych architektów, nie opowiada się o stylach, a historii jest niewiele.

Dzieci i ich opiekunowie zostaną zachęceni za to do uważnego i krytycznego patrzenia na ulice i budynki wokół, poszukają powiązań pomiędzy nimi, przyrodą i krajobrazem, zastanowią się dlaczego przestrzeń wokół jest konkretnie ukształtowana, poćwiczą uwrażliwianie na piękno, konstruowanie, budowanie, a przy oczywiście będą dobrze się bawić.

Zapraszamy dzieci od lat 6 z opiekunami. Kolejne warsztaty z cyklu odbędą się w 20 listopada.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane