Jesteś tutaj:Kultura Jazzowy duet wystąpił w auli „Medyka”
niedziela, 09 października 2022 10:15

Jazzowy duet wystąpił w auli „Medyka”

 

W sobotni wieczór w Gnieźnie zagościł wyjątkowy projekt muzyczny w osobach Jorgosa Skoliasa i Dominika Wanii. 

Na kolejną jazzową podróż mieszkańcy Gniezna musieli poczekać kilka tygodni. Od ostatniego koncertu organizowanego przez Jazz Grę pod koniec czerwca br. trzeba było się uzbroić w cierpliwość, która została nagrodzona wyjątkowymi gośćmi. 

Obu artystów nie trzeba było specjalnie przedstawiać, ponieważ gościli oni w Pierwszej Stolicy Polski już kilkukrotnie i zawsze przyciągając publikę żądną muzycznych wrażeń. - To już szósta wizyta w Gnieźnie dla Jorgosa Skoliasa. Tęskniliśmy za nim 9 lat - odkąd ostatni raz był u nas - przyznał Krzysztof Gronikowski z Agencji Artystycznej Jazz Gra, określając artystę jako "skarb narodowy". - Gigant muzyki, czterokrotny laureat "Fryderyka", nagrywający dla niemieckiego ECM - określił Dominika Wanię, który zasiadł przy fortepianie.

Tym razem muzycy przybyli w ramach projektu zatytułowanego "... tales", na który składały się liczne znane utwory w autorskiej aranżacji i interpretacji stricte jazzowej. Wśród nich były utwory m.in. Jimmiego Hendrixa, Billie Holiday czy Georga Gershwina.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane