Jesteś tutaj:Kultura Zagrali i Poszli akustycznie i w Bibliotece
piątek, 07 października 2022 07:56

Zagrali i Poszli akustycznie i w Bibliotece

  mn

W dobrych czasach dawnego radia były tak zwane „audycje słowno-muzyczne”. My zapraszamy na coś podobnego w klimacie – trochę muzyki i trochę słów… bez muzyki.

W sobotę 8 października Czytelnia Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16 zamieni się w kameralną salę koncertową. Na „scenie” wśród książek Zagrali i Poszli zagrają niezwykły (choć nie pierwszy!) koncert akustyczny.

W tym samym składzie osobowym, ale (prawie) bez prądu, trochę innych instrumentów niż w konwencjonalnym koncercie. Usłyszymy ukulele, mandolinę, banjo, skrzypce, akordeon, gitary czy perkusjonalia. Pojawi się też kilka nowych utworów. Po „hamerykańsku” wystąpi perkusista ZiP Darek Jóźwiak - wykona „Ring of Fire” Johnny’ego Casha. No i usłyszymy też „Bezimiennego wędrowca”, czyli autorską interpretację „Wayfaring stranger”.

Do tej tradycyjnej amerykańskiej melodii lider ZiP Andrzej Janka napisał polski tekst. Będzie to idealne muzyczne przejście do przerywnika. Bo koncert przedzieli krótka, acz przeciekawa!, rozmowa o tekstach w piosence. Jaka jest przyszłość piosenki literackiej? Jak ważny jest tekst w piosence? Jak (trudno) pisze się teksty coverów?

UWAGA - koncert jest DARMOWY, obowiązują ZAPISY via mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
19:00 -19.40 Koncert „Zagrali i Poszli akustycznie” cz. 1.
19:40 - 20:10 Ostatnia zwrotka czy kolejny wers? – rozmowa o tekście w piosence literackiej.
20.10 - 20.45 Koncert „Zagrali i Poszli akustycznie” cz. 2.
Ze względu na kameralny charakter koncertu, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub ew. tel. 61 426 32 61 w. 3.

Koncert odbywa się w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2022” dofinansowanego ze środków Miasta Gniezna i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane