Jesteś tutaj:Kultura Początki Polskiego Hip Hopu - wykład i oprowadzanie
czwartek, 06 października 2022 16:17

Początki Polskiego Hip Hopu - wykład i oprowadzanie

  mn
Początki Polskiego Hip Hopu - wykład i oprowadzanie zdjęcie nadesłane

Po dobrym przyjęciu wystawy i koncertu “Pierwsza Stolica Hip Hopu” Muzeum Początków Państwa Polskiego zaprasza na debatę - rozmowę o Początkach Polskiego Hip Hopu.

Spotkanie odbędzie się na podwórku przy ul. Chrobrego 33 w Gnieźnie. Rozmowę moderował będzie Jarek Mixer Mikołajczyk - pracownik muzeum, gośćmi będą między innymi Marcin Flint autor dziennikarz muzyczny, związany między innymi z Polityką i CGM, Maciej Kiełpo Kiełpiński - lider wybitnych grup breakdance: O!Fensi i Nontoper Mielonka. A także przedstawiciele młodej lokalnej sceny rap, którzy mają już za sobą przetarcie na polskich scenach: Trust the Owl (Zuza zakrzewicz) oraz przedstawiciele Ktrust the owltrust the owlolektywu Fala.

To właśnie w Gnieźnie przy ulicy Chrobrego 33 mieściło się studio u Cameya, w którym nagrywali jako OBÓZ TA: O.S.T.R i Spinache z Redem, tu także wyszła 3 płyta Slums Attack i płyty Nagłego, Ataku Spawacza.

Spotkanie będzie również transmitowane w internecie – na Facebooku Muzeum, przewidziane są pytania od uczestników spotkania do wszystkich gości.  Termin debaty: 7 października, godz. 18.00 - ul. Chrobrego 33.

Spacer IMG: Chrobrego - kultura ulicy

Hip Hop jest częścią historii najnowszej Gniezna. Dobitnie pokazały to zarówno wystawa jak i koncert “Pierwsza Stolica Hip Hopu”, zorganizowane przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W ramach tego samego projektu Interaktywne Muzeum Gniezna 2022. Niepodległość na ulicach” już 7 października o 16.30 odbędzie się “Spacer IMG: Chrobrego ulica kultury” Tym razem Muzealny Detektyw oprowadzi uczestników śladami gnieźnieńskiego Hip Hopu. Po drodze jednak nie omieszka zwrócić uwagi na mijane zabytki. Opowieść dotyczyć będzie więc przede wszystkim historii najnowszej. Wszystko rozpocznie się “w parku na Łubiana” zwanym także “Haszparkiem”. Tutaj miało miejsce wiele ważnych wydarzeń dla historii gnieźnieńskiego Hip Hopu. Zwiedzający wejdą też na podwórko przy Chrobrego 33 by dowiedzieć się co działo się w Camey Studio. Wszystko zakończy oglądanie wystawy Pierwsza Stolica Hip Hopu przed gnieźnieńskim teatrem.

Niecodzienna wycieczka po fragmencie ulicy Chrobrego rozpocznie się 7 października o 16.30 przed pomnikiem św. Wojciecha przy ulicy Łubieńskiego.

Spacer  oraz spotkanie odbywają się w ramach projektu “Interaktywne Muzeum Gniezna 2022. Niepodległość na ulicach”, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej" oraz dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane