Jesteś tutaj:Kultura Wieczór z Klasyką już w czwartek
wtorek, 12 lipca 2022 12:19

Wieczór z Klasyką już w czwartek

  mn
Wieczór z Klasyką już w czwartek zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na kolejną odsłonę "Wieczorów z Klasyką" - już w najbliższy czwartek na dziedzińcu Starego Ratusza.

Wieczory z Klasyką już na dobre wpisały się w program Królewskiego Festiwalu Artystycznego  Tym bardziej miło jest zaprosić wszystkich na kolejny koncert na dziedzińcu Starego Ratusza. Już 14 lipca o godzinie 19 wystąpi tam Prestige String Auartet. 

Kwartet smyczkowy Prestige powstał z inicjatywy przyjaciół – absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej, którzy postanowili połączyć swoje indywidualne doświadczenia muzyczne we wspólny projekt, który szybko znalazł uznanie i wywołał szerokie zainteresowanie zespołem.

Na co dzień muzycy kwartetu związani są z Filharmonią Pomorską, Operą Nova i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Repertuar kwartetu stanowią popularne utwory znane słuchaczom: muzyka klasyczna, filmowa i musicalowa, ogniste tanga, standardy jazzowe oraz współczesne piosenki rozrywkowe znane z list przebojów stacji radiowych.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Sponsorami wydarzenia są firmy: BestPol oraz Bank Spółdzielczy w Gnieźnie
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane