Jesteś tutaj:Kultura Rękodzieła zagościły na deptaku i dziedzińcu Starego Ratusza
niedziela, 03 lipca 2022 11:32

Rękodzieła zagościły na deptaku i dziedzińcu Starego Ratusza

 

Liczni wystawcy oraz uczestnicy warsztatów pojawili się w centrum Gniezna - wszystko w ramach "Rekoczynów" - inicjatywy, która przyciąga swoją kreatywnością.

Na deptakach przy ul. Chrobrego i Rzeźnickiej rozstawione zostały kramy rękodzielników - z wełny, szkła, stali, drewna, kamienia i wielu innych materiałów, które po trafieniu we wprawne ręce, zamieniają się w ozdoby. Ponadto nie brakuje obrazów, ale i produktów żywnościowych własnego wyrobu.

Do tego wszystkiego zaliczyć należy warsztaty na dziedzińcu Starego Ratusza, na których każdy może sprawdzić, jak może relaksować własnoręcznie wykonana makrama czy niepowtarzalna osłonka na doniczkę z recyklingu. Do tego nie brakuje zajęć z wycinania, przeplatania, owijania czy szycia - wszystko pod okiem wprawnych instruktorów MOK-u. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Redakcja wtorek, 05 lipca 2022 16:32 napisane przez Redakcja

    Wydarzenie publiczne, w miejscu publicznym, więc jeśli to nie odpowiada, radzimy zostać w domu.

  • Link do komentarza Unikam poniedziałek, 04 lipca 2022 08:43 napisane przez Unikam

    I każdy, kto nieopatrznie się pojawi na takiej miejskiej inicjatywie, zostanie zaraz znienacka obfotografowany i bez pytania o zdanie, umieszczony na www. A organizatorzy wciąż się zastanawiają, dlaczego tak mało ludzi bierze w tym udział. Róbcie zdjęcia kramom, a nie ludziom!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane