Jesteś tutaj:Kultura Wystawa z okazji 70-lecia archiwum
wtorek, 07 czerwca 2022 15:10

Wystawa z okazji 70-lecia archiwum

  mnopr

W środę 8 czerwca na skwerze u zbiegu ul. Chrobrego i Łubieńskiego nastąpi oficjalne otwarcie wystawy plenerowej przedstawiającej historię i zbiory gnieźnieńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Poznaniu.

Ekspozycja została przygotowana z okazji 70. rocznicy utworzenia miejscowej placówki oraz przypadającego na początku czerwca Międzynarodowego Tygodnia Archiwów. Na 32 planszach zaprezentowano dzieje gnieźnieńskiego archiwum, przykłady przechowywanych w nim dokumentów, map, rysunków architektonicznych, tłoków i odcisków pieczętnych, fotografii i lokalnej prasy. Przedstawiono działalność gnieźnieńskich archiwistów na przestrzeni lat, wykonywane przez nich na co dzień zadania oraz zmiany jakie zaszły w okresie funkcjonowania instytucji.

Wystawa zostanie otwarta 8 czerwca o godz. 14:00. Ekspozycję w tym miejscu oglądać będzie można do 21 czerwca.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane