Jesteś tutaj:Kultura „Dzieje osiedla Winiary w Gnieźnie” - promocja książki
środa, 11 maja 2022 13:02

„Dzieje osiedla Winiary w Gnieźnie” - promocja książki

  mnopr

Już za kilka dni odbędzie się prezentacja książki, opowiadającej o historii Winiar - osiedlu, które liczy sobie pół wieku istnienia.

Publikacja powstawała już dłuższy czas i jest efektem pracy Marka Szczepaniaka i Grażyny Tyrchan z gnieźnieńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Poznaniu. 

Książka „Dzieje Osiedla Winiary w Gnieźnie” powstała w 50. rocznicę rozpoczęcia produkcji przez Wielkopolskie Zakłady Obuwia „Polania”. Obok największej w historii miasta fabryki, powstało osiedle zamieszkałe w znacznej części przez pracowników zakładu. Prezentowany w książce okres obejmuje lata 1971 – 2021. Sama publikacja została wydana wspólnie przez Archiwum Państwowe w Poznaniu i Gnieźnieńską Spółdzielnię Mieszkaniową.

Promocja książki oraz spotkanie z autorami odbędzie się w czwartek 19 maja o godz. 17:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 12, na osiedlu Kazimierza Wielkiego 33. Na miejscu będzie istniała możliwość porozmawiania z publicystami oraz zakupu książki w cenie 20 zł za egzemplarz. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza avalon środa, 11 maja 2022 22:41 napisane przez avalon

    Ciekawa pozycja. Gdzie można kupić tą książkę wysyłkowo?

  • Link do komentarza Jan Żwirkowski środa, 11 maja 2022 18:52 napisane przez Jan Żwirkowski

    Gdzie można kupić ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane