Jesteś tutaj:Kultura Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece - kolejny rok z sukcesem
poniedziałek, 25 kwietnia 2022 12:00

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece - kolejny rok z sukcesem

  mn
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece - kolejny rok z sukcesem zdjęcie nadesłane

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna wierzą, że tak! Dlatego kolejny rok miejska książnica uczestniczyła w kampanii czytelniczej „Mała książka - wielki człowiek”.

Projekt polegał na tym, że każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat podczas odwiedzin w bibliotece i wypożyczeniu książki otrzymywało wyprawkę czytelniczą. Składała się na nią: Karta Małego Czytelnika, książeczka „Pierwsze Czytanki dla…” oraz broszura dla rodziców. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Małemu Czytelnikowi wręczana była naklejka, a po zebraniu dziesięciu otrzymywał on dyplom.

A jak to wyglądało w praktyce? Początkowo skupiono się na akcji promocyjnej odwiedzając przedszkola i wywieszając plakaty. Następnie powoli książnicę zaczęły odwiedzać nowe dzieci, a także już stali bywalcy. Wszyscy otrzymywali wyprawkę. Bibliotekarze nie ukrywają, że najlepszą formą reklamy okazał się marketing szeptany, ale nie ten w wydaniu pracowników biblioteki, tylko ten którego inicjatorami byli Mali Czytelnicy. To dzięki ich opowieściom o bibliotece i całej akcji kolejne dzieci zgłaszały się po wyprawki.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna nie kryje radości - dzięki inicjatywie do grona stałych czytelników dołączyło wielu nowych przedszkolaków. Kampania trwa cały czas a biblioteka nieustannie zaprasza do swoich wypożyczalni dzieci z rodzicami.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Organizatorami projektu są Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane