Jesteś tutaj:Kultura MOK też zagrał z WOŚP
wtorek, 01 lutego 2022 11:02

MOK też zagrał z WOŚP

  mn
MOK też zagrał z WOŚP zdjęcie nadesłane

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Kultury włączył się w organizację atrakcji w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas jubileuszowego, 30. Finału, na gnieźnian w Starym Ratuszu czekały stanowiska z grami planszowymi stowarzyszenia „Fantasmagoria” oraz przygotowane przez załogę MOK hawajskie warsztaty dla dzieci, a na ulicach miasta można było spotkać Muzyczny Autobus, z wolontariuszami i muzykami na pokładzie.

Użyczony przez MPK Gniezno zabytkowy Autosan już po raz drugi wyruszył w trasę w ramach WOŚP. Podobnie jak przed rokiem, podczas przystanków w różnych punktach Gniezna, mieszkańcy przyciągnięci żywą muzyką mogli dołączyć się do zbiórki i otrzymać charakterystyczną naklejkę w kształcie serca. Oprócz gnieźnieńskiego przewoźnika, organizatorzy akcji chcieliby podziękować także firmom które pomogły przy oznakowaniu autobusu: Exito, Atom Projekt oraz Imago.

O tej samej godzinie co Muzyczny Autobus, wystartowały także zajęcia w Starym Ratuszu. Dzieci mogły skorzystać ze znanych już z nieMOŻLIWEGO Dnia Dziecka hawajskich warsztatów, a chętni w każdym wieku dosiąść się do działającego przy MOK stowarzyszenia „Fantasmagoria”, które prezentowało duży wybór gier planszowych.

Na koniec warto dodać, że zbiórka środków na tegoroczną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbywała się także w internecie: na portalu Allegro pojawiły się aukcje z fantami lub umiejętnościami oferowanymi przez pracowników MOK. Ostatnia z nich – na której licytować można płytę z autografami muzyków Maanamu – potrwa jeszcze dwa dni.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane