Jesteś tutaj:Kultura Świetlisty i rockowy finał WOŚP w eSTeDe
niedziela, 30 stycznia 2022 21:15

Świetlisty i rockowy finał WOŚP w eSTeDe

 

Wyjątkowy, bo jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zwieńczyło w Gnieźnie tradycyjne "światełko do nieba" oraz występ grupy Sexbomba.

Tegoroczny finał WOŚP przebiegał w dość trudnej formule, gdyż pogoda dość mocno dała się we znaki różnym inicjatywom. Niemniej, podczas wszystkich wydarzeń odbywających się na terenie Gniezna, trwały zbiórki do puszek, które znoszone były do sztabu znajdującego się w hali II Liceum Ogólnokształcącego.

Główne wydarzenie związane z finałem Orkiestry miało miejsce w murach Centrum Kultury "Scena to dziwna", gdzie od godziny 15 trwały licytacje na przemian z występem grupy Fan Art wspieranej głosem zwyciężczyni programu The Voice Senior Barbary Parzęczewskiej. W międzyczasie zainteresowani, którzy oglądali wydarzenie online, dzwonili na podany numer telefonu, oferując swoje kwoty za konkretne przedmioty ufundowane przez różnych sponsorów. 

O godzinie 20 spora grupa gnieźnian zgromadziła się na amfiteatrze za CK eSTede, gdzie odbyło się tradycyjne "Światełko do nieba". W tym roku przybrało ono formę świetlistego słupa, wystrzelonego ku górze, a obecni przy centrum kultury odpalili zimne ognie. Tuż po tym w sali widowiskowej Kazimierz "Tinkers" Kubów obwieścił, że do tej pory zebranych zostało 150 tys. złotych, ale kolejne puszki wciąż spływały do sztabu. W tym momencie rozpoczął się koncert rockowo-punkowej grupy Sexbomba, która choć liczy sobie ponad 35 lat na polskiej scenie muzycznej, brzmieniowo, wokalnie, instrumentalnie utrzymuje formę adekwatną do swojej nazwy. 

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza KAUFMAN 73 wtorek, 01 lutego 2022 21:07 napisane przez KAUFMAN 73

  Kiedyś gdy byłem młody to wierzyłem w całą tą akcję i wielkie ideały. Niestety życie jest brutalne i teraz mogę stwierdzić z całą pewnością że to sposób na życie cwaniaka który im więcej ma kasy tym większym bucem, zarozumiałym moralizatorem się staje. Cała ta akcja to wymysł dawnego systemu któremu Owsiak jest bardzo bliski - tatuś komendant Milicji Obywatelskiej. Wyniósł dobre wzorce z domu. Gdy ludzie byli na bruku , to młody Owsiak już potrafił kręcić kasę w firmie ,,Karpatia" która była siedliskiem różnego rodzaju ESBeków. Mówi o miłości, przyjaźni,tolerancji a by gonił ,,dziadów', jak nazywa innych. Jego wcześniejsze firmy Ćwierć Mrówy, Mrówa Cała, Złoty Melon mówią wszystko o jego ,,zaradności" i sposobie działania. Mam nadzieję że ludzie przejrzą na oczy. Światełko do Nieba to wypalenie tysięcy może milionów złotych które nikomu nie pomogą a robią tylko wielki show. Pani Anna Dymna , Caritas, inne fundacje robią o wiele większą robotę nie nagłaśniając tego - są cichymi bohaterami a nie oszołomami.

 • Link do komentarza wilk wtorek, 01 lutego 2022 16:36 napisane przez wilk

  Ola Oleńka--jeśli masz na myśli pisiorów,to cholerka nie wiedziałem do teraz,że .........rządzą na całym świecie,a może i w kosmosie jeszcze co ???? Podpowiedz kochaniutka !

 • Link do komentarza Aleksandra wtorek, 01 lutego 2022 08:05 napisane przez Aleksandra

  Pandemia to wymysl rządzących tylko i wyłącznie.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 31 stycznia 2022 19:09 napisane przez wilk

  Jak można cokolwiek dawać komuś,kto poparł tzw. strajk wiedźm czyli.. ....zabijanie nienarodzonych ,niewinnych dzieci,na życzenie i bez granic ??????Czy ludzie są idiotami ???

 • Link do komentarza Jan B. niedziela, 30 stycznia 2022 22:20 napisane przez Jan B.

  Z jednej strony nawołują do unikania zgromadzeń, a tu, proszę, jak by o pandemii nie słyszeli. I ciekawe, czy w taką pogodę tez zbierali po ulicach?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane