Jesteś tutaj:Kultura WOŚP z MOK-iem - plan wydarzeń
wtorek, 25 stycznia 2022 10:58

WOŚP z MOK-iem - plan wydarzeń

  mn

Tegoroczne atrakcje z okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które przygotował Miejski Ośrodek Kultury, odbędą się w stylistyce hawajskiej. To znakomita okazja dla wszystkich dzieci, które nie odwiedziły Starego Ratusza podczas nieMOŻLIWEGO Dnia Dziecka.

Jednak należy pamiętać, że hasło tegorocznego WOŚP to „Przejrzyj na oczy”. Dlatego przygotowaliśmy również atrakcje, dzięki którym dzieci wykorzystają szczególnie zmysł wzroku m.in. wezmą udział w oprowadzaniu po hawajskiej wystawie gdzie czekają na nich zadania do wykonania np. z użyciem lupy, wykonają kolorowe okulary, wykonają kalejdoskopy a to wszystko o otoczeniu braci Oczko – bohaterów postaci ze spektaklu „Alicja w Krainie Iluzji”.

godz. 10-12:30 - spódniczki hawajskie, naszyjniki lei, taniec hula

godz. 11 Widać/nie widać warsztaty pobudzające zmysł wzroku i słuchu dla najmłodszych / 1-3 lata

godz. 12 Widać/nie widać warsztaty pobudzające zmysł wzroku i słuchu dla najmłodszych / 3-5 lat

godz. 12:30 - 15 - oprowadzanie po hawajskiej wystawie oraz zadania do wykonania m.in. użyciem lupy, okulary, kalejdoskopy

Ponadto w godz. 10-15 ulicami Gniezna będzie jeździł „Muzyczny autobus MOK dla WOŚP”. To inicjatywa, która miała swoją premierę podczas zeszłorocznego finału, gdy instytucje kultury były zamknięte. Do autobusu zaprosiliśmy gnieźnieńskich muzyków i wraz z nimi będziemy odwiedzać różne zakątki Gniezna, niosąc radość w miejsca, w które trudno dotrzeć. Nie byłoby tej atrakcji, gdyby nie współpraca z niezawodnym MPK Gniezno.

Natomiast Klub Fantastyki Fantasmagoria zaprasza na rodzinne spotkanie z planszówkami. Od 10.00 do 15.00 zagrać będzie można w najlepsze planszówki z obszernej biblioteki Klubu. Fantasmagoria przygotuje dla Was tytuły prostsze i trudniejsze, krótkie oraz wymagające większej ilości czasu, poważne oraz rozrywkowe.

Będzie też specjalny kącik gier Star Wars! Co powiecie na grę w kantynie oficerskiej z oficerami Imperium? Będzie można podejść do stolika i rozegrać partyjkę w sabaka, Dobble Star Wars lub Story Cubes Star Wars. Kącik będzie prowadzić Magda Stawniak z Polish Garrison, który niejednokrotnie mogliście spotkać na konwencie Fantasmagoria. Zasady gier tłumaczone będą od podstaw!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane