Jesteś tutaj:Kultura Nadchodzi 30. finał WOŚP - program wydarzeń
środa, 19 stycznia 2022 13:41

Nadchodzi 30. finał WOŚP - program wydarzeń

 

Już pod koniec stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wydarzeniu zaplanowano wiele imprez z tej okazji.

Tegoroczny WOŚP jest szczególny z okazji jubileuszu 30 lat organizowania zbiórki. Do przedsięwzięcia tradycyjnie włączyli się samorządowcy, firmy, instytucje i wiele organizacji, które przygotowują różne inicjatywy na terenie Gniezna i powiatu. 

- Mamy 200 wolontariuszy i 71 puszek stacjonarnych. Po części te puszki stacjonarne są rozliczane i już mamy pierwsze kwoty - nie chcę deklarować, bo one zmieniają się z godziny na godzinę. Mamy też e-skarbonki wirtualne i to wszystko jest na sztabie 1690 Gniezno - mówił Kazimierz "Tinkers" Kubów, od kilku lat siła napędowa finału WOŚP na terenie Gniezna, do którego ze swoją pomocą włącza się wielu wolontariuszy. 

Wolontariusze będą odbierać pakiety w piątek 28 stycznia w godzinach od 11 do 16 w hali II LO przy ul. Łubieńskiego. W sobotę 29 stycznia od godziny 14 do 18 będą wydawane puszki. Ci, którzy nie zdążą odebrać pakietów w tym czasie, będą mogli to zrobić w niedzielę 30 stycznia w hali II LO. - Granie w orkiestrze to jest mega fantastyczne wydarzenie - przyznał Kazimierz Kubów. 

Finał odbędzie się w niedzielę 30 stycznia, ale już dzień wcześniej zaczną się różne wydarzenia. Szczególnym będzie kolejna edycja biegu "Z Pierwszej Stolicy do Stolicy", który wystartuje 29 styczna o godzinie 9 z gnieźnieńskiego Rynku do Warszawy. Biegacze na miejsce dotrą kolejnego dnia w godzinach wieczornych.

Również w sobotę, od godziny 15, trwać będzie rozgrzewka przed finałem w remizie OSP Strzyżewo Smykowe, gdzie zaplanowano aukcje, występ kapeli Ślimoki, morsowanie z rozgrzewką, przejażdżkę Autosanem, pokazy pierwszej pomocy, wozy strażackie, przejażdżki bryczką, obecni będą żużlowcy i animatorzy dla dzieci. Nie zabraknie także ciepłego posiłku. 

W niedzielę 30 stycznia program WOŚP na terenie Gniezna przewiduje:
10:00 - 12:00 Bigos Express w Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej
10:00 - 16:00 Nocna jazda samochodem bez celu - zbiórka do puszek na terenie miasta
10:00 - 15:00 Muzyczny autobus MOK dla WOŚP - zbiórka do puszek na terenie miasta
11:00 - 14:00 Morsowanie z Królewskimi Morsami Gniezno - plaża Jeziora Winiary (morsowanie o g. 12)
10:00 - 15:00 Karnawał na Hawajach - warsztaty w Starym Ratuszu
10:00 - 15:00 Planszówki z Fantasmagorią - Stary Ratusz
15:00 - 18:00 Aukcje online CK eSTeDe, koncert zespołu FanArt z udziałem zwyciężczyni programu The Voice Senior Barbary Parzęczewskiej
20:00 Światełko do nieba - amfiteatr CK eSTeDe
20:15 Koncert zespołu Sexbomba

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane