Jesteś tutaj:Kultura Kolędy na jazzową nutę wybrzmiały w Ratuszowej
niedziela, 02 stycznia 2022 10:48

Kolędy na jazzową nutę wybrzmiały w Ratuszowej

 

Ostatnim akcentem artystycznym 2021 roku, był koncert Piotra Lemańskiego, który odbył się w miniony czwartek w Restauracji Ratuszowa.

Można powiedzieć, że to wydarzenie symbolicznie zamykało kulturalny, kalendarzowy rok 2021, a jednocześnie otwierało sylwestrowe przygotowania do powitania 2022 roku. 30 grudnia w Restauracji Ratuszowa, na zaproszenie Agencji Artystycznej Jazz Gra, wystąpił bowiem Piotr Lemański, jeden z najbardziej uznanych gitarzystów polskiej sceny jazzowej.

Artysta wystąpił w Gnieźnie już wiele razy, ale tego wieczoru przyjechał z programem kolęd w gitarowej, jazzowej aranżacji. Jak sam przyznawał, Krzysztof Gronikowski z Jazz Gry zawsze go zachęca do udziału w projektach, które stają się inspiracją do poszukiwania możliwości muzycznych, dających nierzadko ciekawe efekty. Dlatego też nie odmówił zaproszenia i do Gniezna przybył z wielką chęcią. Na pewno nie na darmo są tu też wspomnienia dawnego, miejscowego Jazz Clubu Amok, z którym obu łączy wiele wspólnego.

Tymczasem czwartkowy koncert był okazją do wysłuchania, zgodnie z zapowiedzią, wyjątkowej muzycznej podróży, podczas której można było usłyszeć znane kolędy w nietypowym, ale równie ciekawym wykonaniu. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane