Jesteś tutaj:Kultura „Powstańcze” warsztaty dla najmłodszych
wtorek, 28 grudnia 2021 10:12

„Powstańcze” warsztaty dla najmłodszych

 

W ramach tegorocznych obchodów 103. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, w Domu Powstańca organizowane są warsztaty dla najmłodszych.

Lekcji lokalnej historii to zawsze możliwość nabycia wiedzy o tym, jak dawniej żyło się mieszkańcom naszej okolicy. Pamięć o wyzwoleniu Wielkopolski 103 lata temu nie ogranicza się tylko do teorii, ale przede wszystkim powinna być oparta o praktykę.

Zwiedzanie miasta, żywa historia, zbieranie pamiątek, ale także nauka przez warsztaty - takie właśnie rozwiązanie zastosowano w Domu Powstańca Wielkopolskiego. Ich uczestnicy zapoznawali się z historią zdobycia podpoznańskiego lotniska w Ławicy oraz dziejów powstańczego pociągu pancernego "Danuta". Pod okiem Bartosza Borowiaka nabywali tę wiedzę, jednocześnie składając papierowe modele przygotowane na tę okazję. Podobne warsztaty odbywać się będą także we wtorek.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane