Jesteś tutaj:Kultura Wystawa klocków Lego w CK eSTeDe
czwartek, 09 grudnia 2021 14:34

Wystawa klocków Lego w CK eSTeDe

 

W galerii Centrum Kultury "Scena to dziwna" pojawiła się wystawa eksponatów wykonanych z klocków Lego. Jest o tyle ciekawa, że dla wielu na pewno sentymentalna.

Klocki Lego nie starzeją się - są to zabawki zarówno dla najmłodszych, jak i znacznie starszych odbiorców. O tym można się przekonać, odwiedzając wystawę, która zagościła w CK eSTeDe i składa się z dwóch części. W jednej zobaczymy zestawy klocków, które mają już nawet 40 lat, ale są i takie, które są wymyślone od podstaw i tym samym unikalne. 

- Każdy chce wrócić do lat swojego dzieciństwa. W latach 80. klocki Lego były marzeniem wielu chłopców, a obecnie nawet ci starsi mogą zrealizować swoje marzenia, odwiedzając wystawę czy sklepy - przyznaje Maciej Braciszewski z CK eSTeDe, który na wystawie zaprezentował część swoich zbiorów. Bartosz Borowiak, który znany jest ze swoich projektów wykonanych z Lego, również pokazał swoje prace: - Są to makiety historyczne, związane z Wielkopolską i Gnieznem, przedstawiają sceny związane z powstaniem wielkopolskim oraz Piastami.

Na wystawie pojawiło się sporo odwiedzających rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych klocki w każdej formie to gratka, a dla starszych - na pewno okazja do przypomnienia sobie niektórych modeli, jakie kiedyś gościły w ich rękach. Wystawa będzie czynna do 7 stycznia w CK eSTeDe. Zapraszamy!

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane