Jesteś tutaj:Kultura Wyjątkowy występ jazzowego duetu
niedziela, 28 listopada 2021 11:00

Wyjątkowy występ jazzowego duetu

 

W sobotni wieczór była okazja ku temu, by po raz pierwszy wspólnie usłyszeć koncert dwóch utalentowanych muzyków jazzowych, zaproszonych przez Agencję Artystyczną Jazz Gra.

Bogdan Hołownia i Paweł Pańta właśnie doczekali się wspólnej płyty, która jest studyjną wersją tego, co mieli okazję wysłuchać gnieźnianie podczas koncertu w Restauracji Ratuszowa. Była to prawdziwie jazzowa podróż przez kilka dekad twórczości polskiej sceny muzycznej, podczas której można było usłyszeć znane melodie w nowej formie.

- To królowie polskiego jazzu. Niezwykle zasłużeni artyści tej sceny muzycznej. Można by o nich bardzo dużo mówić, ale najbardziej znani są z tego, co robią - z wyrafinowanej muzyki. Zaprezentują dzisiaj wszystkim wspaniałe polskie piosenki, a w ich aranżacjach usłyszymy wielkie przeboje z 70 lat polskiej piosenki. Z tego czasu artyści, tak jak rodzynki, powybierali ciekawe utwory i zrobili to w doskonałej, jazzowej aranżacji - mówił Krzysztof Gronikowski z Agencji Artystycznej Jazz Gra.

Podczas koncertu można było usłyszeć interpretacje takich utworów lub motywów, jak np. "07 zgłoś się", "Przedostatni walc" czy "Ulice wielkich miast". Sam koncert dedykowany był zmarłemu w ubiegłym roku Jarosławowi Walerczakowi, dziennikarzowi, radiowcowi i przede wszystkim miłośnikowi dobrej muzyki.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane