Jesteś tutaj:Kultura Premierowy występ jazzowego duetu
sobota, 20 listopada 2021 14:55

Premierowy występ jazzowego duetu

 

Już za kilka dni do Gniezna przybędzie dwóch wyjątkowych artystów, którzy wykonają koncert wypełniony polską muzyką pełną własnych aranżacji i interpretacji.

"Piosenki Polskie" to nazwa projektu, podczas którego będzie można usłyszeć Bogdana Hołownię i Pawła Pańtę. Ci muzycy przybędą do Gniezna już 27 listopada, by w Restauracji Ratuszowa zabrać wszystkich w podróż przez 70 lat rodzimej twórczości. Będzie to okazja usłyszeć interpretacje znanych utworów lub motywów, jak np. "07 zgłoś się", "Przedostatni walc" czy "Ulice wielkich miast".

- W takiej konfiguracji muzycy nie zagrali ze sobą jeszcze na żadnym koncercie nigdy dotąd. Po raz pierwszy będzie to w Gnieźnie - mówił Krzysztof Gronikowski z Agencji Artystycznej Jazz Gra. Muzycy właśnie wydali płytę, która niedawno opuściła tłocznię i będzie to studyjna wersja nadchodzącego koncertu: - Arcyciekawa rzecz, bo będą przeboje piosenki polskiej o fajnym feelingu, fajnej jazzowej aranżacji. Będzie to magiczny, nastrojowy koncert - dodał.

Bogdan Hołownia, pianista, laureat Fryderyka, ma na swoim koncie współpracę z wieloma przedstawicielami polskiej sceny jazzowej. Paweł Pańta to kontrabasista i gitarzysta basowy, który również zdobył wiele nagród i wyróżnień, a w dorobku ma aktywność wespół z różnymi gwiazdami jazzu, muzyki klasycznej i rozrywkowej. Nadchodzący koncert będzie poświęcony pamięci Jarosława Walerczaka, dziennikarza i miłośnika muzyki.

Bilety na koncert, który odbędzie się w sobotę 27 listopada o godzinie 20:00 w Restauracji Ratuszowa, można już nabywać w tym lokalu w cenie 35 zł (25 zł ulgowy dla uczniów i studentów), a także przed koncertem. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane