Jesteś tutaj:Kultura Spacerem po Gnieźnie: „Śladami Powstania Wielkopolskiego”
czwartek, 11 listopada 2021 08:30

Spacerem po Gnieźnie: „Śladami Powstania Wielkopolskiego”

  mn

Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" zaprasza w sobotę 13 listopada br. o godzinie 14:00 na autorskie oprowadzanie, jedną z tras wydanych w lipcu z cyklu Spacerem po Gnieźnie.

Będzie to wycieczka szlakiem strategicznych punktów powstania wielkopolskiego w Gnieźnie. Zachęcamy do przeniesienia się do roku 1918 i odnajdywania na mapie miasta punktów, w których rozegrały się wydarzenia kluczowe dla wybuchu, przebiegu i sukcesu powstania wielkopolskiego w Pierwszej Stolicy Polski. Będzie to podróż śladami iskier, które w nocy 28 grudnia 1918 r. rozpaliły Gród Lecha płomieniem wolności, podtrzymanym i poniesionym dalej przez jego mieszkańców.

Zbiórka przed Starym Ratuszem. Oprowadzanie poprowadzi autor trasy - Maciej Elantkowski. Link do wydarzenia na FB: Spacerem po Gnieźnie: "Śladami Powstania Wielkopolskiego".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane