Jesteś tutaj:Kultura Spacerem po Gnieźnie: Cmentarze bohaterów
środa, 13 października 2021 09:00

Spacerem po Gnieźnie: Cmentarze bohaterów

  mn

Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" zaprasza w niedzielę 24 października br. o godzinie 15:00 na autorskie oprowadzanie, jedną z tras nad którą trwają pracę z cyklu Spacerem po Gnieźnie.

Tym razem uczestnicy będą mieli okazję przejść szlakiem cmentarza św. Krzyża oraz św. Piotra i Pawła. Najstarsze gnieźnieńskie cmentarze to zapisana karta historii Polski i Wielkopolski. Nagrobne tablice uczestników walk o niepodległość Polski to dowód na wyniesione z domów rodzinnych umiłowanie Ojczyzny. To jednocześnie tęsknota za Rzeczpospolitą i gotowość do poświęcenia dla Polski tego co najcenniejsze, własnego życia.

Zbiórka: 15:00 pod Starym Ratuszem lub 15:15 brama cmentarza św. Krzyża Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/661573935339462

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane