Jesteś tutaj:Kultura Rodzinny festyn ze zbiórką dla Ingi
wtorek, 12 października 2021 08:10

Rodzinny festyn ze zbiórką dla Ingi

  mnopr
Rodzinny festyn ze zbiórką dla Ingi zdjęcie nadesłane

W minioną niedzielę w Niechanowie odbył się festyn, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie Ingi. Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców gminy.

Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie, Caritas Gniezno, Duszpasterstwo Rodzin oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie po raz kolejny już pokazali jak wielkie mają serca, jakie wspaniałe pomysły i jak wiele potrafią razem zrobić. W minioną niedzielę zorganizowali w Niechanowie "Dwie godziny dla rodziny", a przy okazji - zbiórkę publiczną na rzecz Ingusi.

W to niedzielne popołudnie nie zabrakło atrakcji dla dzieci i wartościowych rozmów z psychologiem i pedagogiem dla dorosłych. Za to organizatorzy dziękują Barbarze Skorupskiej oraz Teresie Niewiadomskiej. O rozrywkę dla dzieci zadbała Nasza Zagroda Alpaki Gniezno, pan Arek proponujący zdjęcie z papugą i odpowiedzialny za pokaz baniek, a także animatorka zabaw Bernadeta Kwiatkowska oraz Havana Aneta Grzelak. W międzyczasie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przeprowadzali pouczające pogadanki dla dzieci w swoim radiowozie.

Ponadto można było brać udział w warsztatach organizowanych przez państwo Irenę i Mariana Woźniaków, a przy tym dowiedzieć się, jak zdrowo żyć. Dzięki Klubowi Zdrowego Odżywiania, wegańskie kosmetyki oferował Monat Gniezno. Jednocześnie uczniowie Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie malowali dzieciom twarze. Dzięki wsparciu wielu instytucji i osób udało się zebrać mnóstwo podarunków.

Właściciele firmy Growing Eco okazali się bardzo hojnymi darczyńcami, a panie ze Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej wykonały wspaniałe wypieki. Nad wszystkimi sprawami czuwała organizatorka Grażyna Kozanecka. Podczas wydarzenia udało się zebrać 13611,82 złotych na rzecz Ingi. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Hobbit wtorek, 12 października 2021 17:43 napisane przez Hobbit

    W zwykłych ludziach znajdziesz najwięcej pomocy. Gdy pukasz do drzwi tych zamożnych, pomoc niekoniecznie otrzymasz...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane