Jesteś tutaj:Kultura Spacerem po historii ul. Chrobrego - „Szlifowanie Karei”
czwartek, 30 września 2021 09:25

Spacerem po historii ul. Chrobrego - „Szlifowanie Karei”

  mn
Spacerem po historii ul. Chrobrego - „Szlifowanie Karei” źródło: Fotopolska

Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" zaprasza w sobotę 2 października br. o godzinie 16:00 na autorskie oprowadzanie, jedną z tras wydanych w lipcu z cyklu Spacerem po Gnieźnie.

Tym razem uczestnicy będą mieli okazję przejść się ulicą Chrobrego. Choć liczy ona niecały kilometr, to na całej jej długości można zanurzyć się w dziejach Gniezna, zawartych na tym odcinku na przestrzeni ostatnich dwustu lat. Wszystko zaczęło się w 1819 roku, kiedy to ówczesne miasto strawił wielki pożar, który w kilka godzin zniszczył niezmieniony od średniowiecza układ przestrzenny.

Jakie były dalsze następstwa pożaru? Skąd rozchodził się intensywny zapach kawy? Gdzie wyrabiano wódki, mydło, ocet? I w końcu - dokąd pierwotnie miała prowadzić ulica Chrobrego? Na te pytania odpowiedzi poznać będzie można w sobotę 2 października o godzinie 16. Zbiórka przed Starym Ratuszem. Oprowadzanie poprowadzi autor trasy - Rafał Wichniewicz.

Link do wydarzenia na Facebooku: Spacerem po Gnieźnie: "Ulica Chrobrego - Szlifowanie Karei"

1 komentarz

  • Link do komentarza Anna poniedziałek, 04 października 2021 09:41 napisane przez Anna

    To były piękne czasy mojej i nie tylko mojej młodości

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane