Jesteś tutaj:Kultura Spotkania chóralne dedykowane Prymasowi Tysiąclecia
poniedziałek, 20 września 2021 11:30

Spotkania chóralne dedykowane Prymasowi Tysiąclecia

 
Spotkania chóralne dedykowane Prymasowi Tysiąclecia źródło: MOK

Wczorajsze popołudnie wnętrza Archikatedry Gnieźnieńskiej wypełniła muzyka chóralna, która zgromadziła licznych słuchaczy oraz zespołów.

Wszystko za sprawą XXIX Spotkań Chóralnych „Stąd nasz ród”, podczas których była okazja wysłuchać aż 14 zespołów. Te zaś przybyły nie tylko z Gniezna i powiatu, ale także z Bydgoszczy, Poznania, Strzelna czy Powidza. Wielkim finałem wydarzenia był wspólny koncert dedykowany prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne „Stąd nasz ród”, od lat przygotowywane są przez MOK we współpracy z inicjatorem wydarzenia, czyli Towarzystwem Śpiewaczym „Dzwon” oraz pozostałymi partnerami: Urzędem Miejskim, Starostwem Powiatowym, Parafią Archikatedralną oraz wielkopolskim oddziałem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

 

źródło: MOK

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane