Jesteś tutaj:Kultura 14 chórów w hołdzie prymasowi Wyszyńskiemu
czwartek, 16 września 2021 07:59

14 chórów w hołdzie prymasowi Wyszyńskiemu

  mn

Ostatnią weekendową propozycją kulturalną będą XXIX Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne „Stąd nasz ród”, które odbędą się w niedzielę.

Wydarzenie od lat przygotowywane jest współpracy z inicjatorem wydarzenia, czyli Towarzystwem Śpiewaczym „Dzwon” oraz pozostałymi partnerami: Urzędem Miejskim, Starostwem Powiatowym, Parafią Archikatedralną oraz wielkopolskim oddziałem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Podczas tegorocznej edycji będzie można wysłuchać aż 14 chórów – nie tylko z Gniezna i powiatu, ale także z Bydgoszczy, Poznania, Strzelna czy Powidza. Wielkim finałem wydarzenia będzie wspólny koncert dedykowany prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

W Bazylice Prymasowskiej wysłuchamy chórów: „Quarta” z Zagórowa, „Vivace” z Pamiątkowa, „Sonata” z Powidza, „Halka” z Bydgoszczy, „Pasjonaci” i „Canticorum” z Poznania, „Liturgiczny” z Krobii, „Lutnia Nova” z Aleksandrowa Kujawskiego, „Harmonia” ze Strzelna, „Żydowianie” z Żydowa, „Seniorzy” z Czerniejewa oraz „Ojca Pio”, „Retro” i „Dzwon” z Gniezna.

Początek o wydarzenia godz. 16:00, bezpośrednio po mszy z udziałem wszystkich chórzystów. Wstęp wolny.

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek Z. czwartek, 16 września 2021 10:07 napisane przez Marek Z.

    Jak wszystkie te chóry razem zaśpiewają "ROTĘ" to dach naszej Katedry uniesie się do nieba z .... wrażenia. Warto chociaż dla tej jednej wspólnej , wielkopolskiej, patriotycznej pieśni przyjść do Katedry, by jej posłuchać. Śpiew ludzki ma w sobie coś wyjątkowego, coś niepowtarzalnego. Głos ludzki potrafi uśpić, wzruszyć, uspokoić, "zamurować" , zaszokować a nawet "unieść" pod niebiosy !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane