Jesteś tutaj:Kultura Od Warsa do Hemara - koncert Just Friends w CK eSTeDe
poniedziałek, 13 września 2021 15:22

Od Warsa do Hemara - koncert Just Friends w CK eSTeDe

 

Już w najbliższy piątek 17 września w sali widowiskowej Centrum Kultury przy ul. Roosevelta będzie okazja posłuchać przebojów muzyki filmowej w wykonaniu wybitnych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej. 

Just Friends, czyli duet Piotra Lemańskiego oraz Piotra Olszewskiego, to wyjątkowy projekt muzyczny, których to twórców nie trzeba specjalnie przedstawiać znawcom tematu. Pierwszy z nich we wczesnej fazie twórczości był związany z gnieźnieńskim środowiskiem jazzowym, a na swoim koncie do tej pory ma długą działalność artystyczną oraz liczne nagrody lub wyróżnienia. Drugi również był doceniany podczas różnych festiwali czy konkursów, a do tej pory może odnotować współpracę z wieloma gwiazdami z kręgu jazzu i muzyki rozrywkowej.

- To, co łączy tę dwójkę, to szkoła Marka Blizińskiego, jednego z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych i właśnie tę szkołę, finezyjną, ciepłą, bez fajerwerków, ale bardzo profesjonalną, ciekawą i atrakcyjną, pełną doskonałej techniki reprezentują ci dżentelmeni - mówił Krzysztof Gronikowski z Agencji Artystycznej Jazz Gra, zapowiadając 63. odsłonę koncertu Jazz Gra w Pierwszej Stolicy Polski: - Projekt muzyczny, który przedstawią, zawiera w sobie światowe przeboje kina. Projekt nazwany jest "Od Warsa do Hemara" i mieszczą się w tym utwory Petersburskiego, Warsa, Hemara, Szpilmana, a więc będzie to cała plejada doskonałych utworów, które znamy - dodał.

Koncert odbędzie się w piątek 17 września o godzinie 20 w Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Bilety w cenie 35 zł (25 zł ulgowy dla uczniów i studentów po okazaniu legitymacji) są do nabycia w sklepie Alsen przy ul. Wyszyńskiego 13 oraz przed samym występem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane