Jesteś tutaj:Kultura Spacerem po Gnieźnie: „Znani Nieznani - zapomniani Gnieźnianie”
środa, 08 września 2021 13:17

Spacerem po Gnieźnie: „Znani Nieznani - zapomniani Gnieźnianie”

  mnopr

Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" zaprasza na bezpłatne, autorskie oprowadzanie jedną z ciekawych, nowych tras po Gnieźnie.

Kilka tygodni temu zaprezentowano nowe, wyjątkowe w swojej formie trasy turystyczne, opowiadające o dotychczas raczej mało znanych miejscach lub osobach, które zapisały się na kartach historii Gniezna. Trzy autorskie trasy powstały z inicjatywy Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski" i zostały wykonane przez regionalistów.

W najbliższą sobotę będzie okazja, by wybrać się na oprowadzanie po pierwszej z tras - "Znani Nieznani - zapomniani Gnieźnianie" opowiada o osobach, które związane były na przestrzeni dziejów z Grodem Lecha, a o których z jakiś powodów dziś nikt nie pamięta. A tak być nie powinno! 

11 września uczestników oprowadzać będzie autor tej trasy - Dawid Jung. Początek przed Starym Ratuszem o godzinie 16.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane