Jesteś tutaj:Kultura Spacerem po Gnieźnie - trzy nowe trasy poznawania historii miasta
piątek, 23 lipca 2021 17:36

Spacerem po Gnieźnie - trzy nowe trasy poznawania historii miasta

  mnopr

Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" zaprezentowała dziś trzy nowe, autorskie trasy piesze z cyklu "Spacerem po Gnieźnie", nad którymi trwały prace w ostatnich miesiącach.

Inspiracją do stworzenia trzech nowych tras zwiedzania i poznawania historii Gniezna, była możliwość przekazania turyście i mieszkańcowi szerszego obrazu miasta: tajemnic, zagadek a także przypomnienie osób związanych z Grodem Lecha. Trasy skierowane są do turystów, ale również mieszkańców, którzy nie zawsze wiedzą, jakie ciekawostki skrywa nasze miasto.

 

- Wychodzimy na przeciw obecnym potrzebom - czas pandemii i zamknięcie ważniejszych obiektów na trasie zwiedzania pokazały, że turyści oczekują czegoś więcej, są chłonni wiedzy i ciekawi jak historia zmieniła oblicze miasta - informuje OT "Szlak Piastowski. 

W ramach współpracy z regionalistami powstały trzy trasy zwiedzania, które zostały wydane w formie "wydzieranych" mapek, zawierających najciekawsze informacje o danym szlaku. Ich bardziej rozbudowane treści figurują na stronie organizacji turystycznej.

Nowe trasy to: 

  • "Chrobrego - Szlifowanie Karei", opowiadająca o historii tej ulicy od jej początku przy Rynku, aż po tereny kolejowe. Trasa stworzona przez Rafała Wichniewicza.
  • "Śladami Powstania Wielkopolskiego", zawiera informacje o przebiegu oraz miejscach związanych z wybuchem wyzwoleńczego zrywu z przełomu 1918 i 1919 roku. Trasa stworzona przez Macieja Elantkowskiego.
  • "Znani Nieznani" czyli o gnieźnianach, którzy tu się urodzili lub przez jakiś czas byli związani z Gnieznem, a którzy zasłynęli w świecie (a dziś, z jakiegoś powodu nikt o nich w Grodzie Lecha nie pamięta. Trasa została stworzona przez Dawida Junga.

Trasy piesze dostępne są w punkcie Informacji Turystycznej (ul. Chrobrego 40/41 wejście od ulicy Rzeźnickiej). Na bezpłatnych ulotkach znajdują się skrócone wersje spacerów, natomiast pełne autorskie opisy tras można zobaczyć na odnowionej stronie internetowej: www.szlakpiastowski.com.pl 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane