Jesteś tutaj:Kultura Wyróżnienie dla gnieźnieńskiej archiwistki
piątek, 11 czerwca 2021 16:25

Wyróżnienie dla gnieźnieńskiej archiwistki

 
Wyróżnienie dla gnieźnieńskiej archiwistki źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Z okazji obchodzonego w minioną środę Międzynarodowego Dnia Archiwów, w Poznaniu odbyło się wręczenie wyróżnień dla archiwistów z województwa wielkopolskiego - wśród nich jest także gnieźnianka.

W piątek odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. prof. Stanisława Nawrockiego. Jest ona przyznawana najlepszym archiwistom z naszego województwa, a w ten sposób docenia się ich dotychczasowy dorobek naukowy oraz zawodowy. W uroczystości wziął udział wojewoda Michał Zieliński, który osobiście dokonywał wręczenia wyróżnień. 

Nagroda została ustanowiona w 2017 roku, a organizatorem wydarzenia jest Wojewoda Wielkopolski we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Archiwum Państwowym w Poznaniu i Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

W czwartej edycji Nagrody im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego, wyróżnienia otrzymało 6 osób, przy czym nagroda główna trafiła do Elżbiety Rogal z Archiwum Państwowego w Poznaniu. Za całokształt dorobku archiwalnego wyróżniona została Grażyna Tyrchan z gnieźnieńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Poznaniu. W jej imieniu nagrodę odebrał Henryk Krystek, dyrektor AP w Poznaniu. W imieniu redakcji gratulujemy.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane