Jesteś tutaj:Kultura Urodziny Jacka Kaczmarskiego - spotkanie i koncert (aktualizacja)
czwartek, 18 marca 2021 10:24

Urodziny Jacka Kaczmarskiego - spotkanie i koncert (aktualizacja)

  mn
Urodziny Jacka Kaczmarskiego - spotkanie i koncert (aktualizacja) zdjęcie nadesłane

Z okazji zbliżającej się 64 rocznicy urodzin Jacka Kaczmarskiego, Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie połączone z koncertem.

W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Gajdą (autorem biografii Jacka Kaczmarskiego) i Krzysztofem Nowakiem (znawcą tekstów oraz przyjacielem poety) oraz koncert Szymona Podwina. Całość odbędzie się w sobotę 20 marca w sali widowiskowej świeżo otwartego budynku przy ulicy Roosevelta 42. Będzie również możliwość uczestniczenia online, livestream pojawi się na kanale YouTube Centrum Kultury eSTeDe - https://tiny.pl/rnxsf.

Uprzejmie informujemy, że w związku z wprowadzeniem od 20 marca dodatkowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego na terenie całego kraju, impreza organizowana przez Centrum Kultury „Scena to dziwna” - „64 urodziny Jacka Kaczmarskiego” odbędzie się bez udziału publiczności. Jednocześnie informujemy, że wydarzenie będzie transmitowane on-line na kanale Youtube Centrum Kultury eSTeDe. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do oglądania koncertu poprzez sieć internetową.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będą dostępne w CK eSTeDe od poniedziałku (15.03) do Piątku (19.03) od godziny 8 do 18. Ilość miejsc jest ograniczona.

Urodziny Jacka Kaczmarskiego to jedna z cyklicznych imprez „Sceny to dziwnej”. W ramach urodzin poety przez wiele lat w eSTeDe odbywał się Przegląd Piosenki Poetyckiej oraz koncerty upamiętniające poetę. Na deskach eSTeDe wystąpili między innymi Proforma, Mirek Czyżykiewicz, Czesław Śpiewa, Trio Łódzko- Chojnowskie czy Renata Przemyk.

Szymon Podwin – filolog z wykształcenia, muzyk z zamiłowania. Założyciel i gospodarz Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego oraz projektu muzycznego Triada Poetica. Autor piosenek własnych oraz opracowań muzycznych innych poetów: Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Wróblewskiego, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Bolesława Leśmiana, Ryszarda Marka Grońskiego, Jurka Wilnera Krzysztofa Cezarego Buszmana, Stanisława Barańczaka, Haliny Poświatowskiej, Zuzanny Ginczanki. Jego kompozycje i wykonania usłyszeć można na, jak dotąd, pięciu wydanych płytach: “Errata do świata”, “Rusz duszę”, “Rysospis”, “Stan nieważności”, "Baczyńskiego 12" Aktualnie trwają prace nad kolejnym albumem zawierającym piosenki do wierszy Zuzanny Ginczanki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane