Jesteś tutaj:Kultura Koncert chóralny... wirtualnie
niedziela, 08 listopada 2020 10:00

Koncert chóralny... wirtualnie

 
Koncert chóralny... wirtualnie zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na wyjątkowy w swojej formie koncert, który już za tydzień będzie można obejrzeć w sieci - wystąpi w nim pięć zespołów chóralnych.

Tegoroczne Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne "Stąd nasz ród" nie odbędą się w swojej dotychczasowej formule. Zaplanowany na 15 listopada koncert w katedrze, miał uświetnić tegoroczne dwa wydarzenia - 100. rocznicę zwycięstwa w bitwie warszawskiej, a także 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Występ ze znanych powodów nie dojdzie do skutku w pierwotnej formule, jednak nie oznacza to, że organizatorzy zarzucili pomysł jego organizacji.

Od kilku dni zespoły spotykały się, by swoje zaplanowane występy nagrać - jest to Chór "Cantabo Dominum" z Zamościa, Chór św. Ojca Pio z Gniezna, Koło Śpiewacze "Lira" z Pniew, Chór "Imo Pectore" ze Zdziechowy oraz Chór Męski "Dzwon" z Gniezna. 

Emisja koncertu odbędzie się 15 listopada o godzinie 16 - nagranie opublikujemy po jego umieszczeniu w sieci.

1 komentarz

  • Link do komentarza MARO niedziela, 08 listopada 2020 12:57 napisane przez MARO

    No no no. Ciekawe przedsięwzięcie, ale nie najłatwiejsze do zrealizowania. Odpowiednie ustawienie mikrofonów i to odpowiedniego typu dopasowanych specjalnie dla chóru, to wyższa szkoła jazdy.!!! Czy uda się to fachowcowi - dźwiękowcowi z MOK u w Gnieźnie ? Posłuchamy i ocenimy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane